Jak wygląda zdalna rozmowa kwalifikacyjna?

W tym roku rozmowy przeprowadzane będą przez system wideokonferencyjny MS Teams. Każdy kandydat/kandydatka wcześniej otrzyma specjalny link wraz z informacją, o której godzinie odbywać się będzie jego rozmowa. Najpierw połączysz się z koordynatorem, który w odpowiednim momencie dołączy cię do spotkania z komisją kwalifikacyjną.

 

Jak można się przygotować do rozmowy?

Zagadnienia do rozmowy kwalifikacyjnej oraz proponowana lista lektur znajdują się informatorze. Wszystkie proponowane pozycje książkowe znajdziesz w internecie – powinieneś/powinnaś się z nimi zapoznać. Poza tym warto przygotować się na odpowiedzi dotyczące twoich zainteresowań, doświadczeń zawodowych, naukowych, artystycznych. Możesz także zostać zapytany/a o temat twojej pracy licencjackiej lub magisterskiej – warto przygotować się na takie pytanie.

 

Czy w czasie rozmowy mogę zaprezentować jakieś materiały, których jestem autorem/autorką?

Rozmowa zdalna ma też swoje wyjątkowe zalety. Jeśli swoje wypowiedzi chcesz zilustrować jakimiś materiałami, na przykład artykułami swojego autorstwa, aktywnością w środowisku studenckim, zdjęciami, filmami itp. – będziesz mógł/a w czasie rozmowy w oknie czatu wkleić link do strony, na której się one znajdują. Jeśli chciałbyś/chciałabyś pokazać materiały bezpośrednio ze swojego komputera (np. fragment filmu) – zadbaj o to, by wcześniej umieścić je w sieci. Przesyłanie dużych plików w czasie rozmowy nie będzie możliwe.

 

Ile trwa rozmowa?

Przewidziane jest 20 minut na rozmowę z każdym kandydatem/kandydatką.